Bir Gol Atıp Şaşkınlık Yaratan Samatta, İrfan Can Kahveci'nin Golünü İptal Ettirerek Hatasını Telafi Etti

Bir Gol Atıp Şaşkınlık Yaratan Samatta, İrfan Can Kahveci'nin Golünü İptal Ettirerek Hatasını Telafi Etti

4 hafta sonra Kadıköy'de galibiyet sevinci yaşayan Fenerbahçe, şampiyonluk için yeniden ümitlendi. Emre Belözoğlu'nun ilk maçında galibiyet almasıyla moral bulan sarı kanaryalarda ise günün kahramanı Samatta oldu. Kendisinden gol atması beklenmeyen oyuncunun, Caner Erkin'in 64. dakikasında kullandığı köşe vuruşunda ağları sarsması büyük şaşkınlık yarattı. Attığı golden sonra ise yaptığı hatayı fark eden Samatta, İrfan Can Kahveci'nin şutunda ofsaytta kalarak gül gibi golün iptaline sebep oldu.

"Kendi kalesine gol atarak telafi eder sanmıştım"

Maçın ardından konuşan teknik direktör Emre Belözoğlu, "Samatta'nın golüne biz de çok şaşırdık. Kendisinden gol beklemiyorduk fakat köşe vuruşunda yanlışlıkla top ona gitti. Golü attıktan sonra tek endişemiz kendi kalesine gol atmasıydı fakat sağ olsun böyle bir hata yapmadı. İrfan'ın attığı golde ofsaytta kalarak en azından bir golümüzün eksik yazılmasına sebep oldu. Kendisine bu hassasiyeti için teşekkür ederim" diyerek görüşlerini paylaştı.

"Ben bekledim, İrfan da beklesin"

Maçın ardından kola reklamlarında yer aldığını hatırlatan Samatta, İrfan Can Kahveci'nin ilk golüne engel olduğu için o kadar pişman olmadığını söyledi. "İrfan Can daha takıma yeni girdi. Ben aylardır bu forma altında oynuyorum ve çok az gol attım. Onun da beklemesi lazım. Öyle kolay değil bu takıma girip hemen gol atmak. Torpilli misin diye sorarlar adama. Seviyeyi fazla yükseltmemek lazım. Soyunma odasında da İrfana bunları hatırlattım ve 1 litrelik kola şişesini kafama diktim" dedi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı