Buyur Buradan Yak!

Buyur Buradan Yak!

Beşiktaş bu sezonu birçok zorlukla savaşarak geçirecek gibi duruyor. Bu sezon ki lig Kara Kartal için bir futbol müsabakasından çok arenada Gladyatörler ile savaşmak gibi. Lige kötü başlayan ama zamanla toparlanan Beşiktaş, taraftarlarına tam huzur vadederken yine bir yudum suyu boğazlarına takılı bıraktı. Başkan değişikliğine giden Kara Kartal’da “Burası Beşiktaş burada imzalar kağıtlara değil yüreklere atılır!” diye eski başkan Fikret Orman anlaşılan kağıtlara imza atmaktan da geri durmamış.

Paralar Nerede?

Bu sezon sportif anlamda bir türlü istediği seviyeye ulaşamayan Beşiktaş, “Kartallar yüksek uçar!” mottasından daha çok “Biraz uçsak yeter!” mottasına geçiş yapmış durumda. Çıktığı müsabakalardan kanatları kırık ve yaralar alarak ayrılan Beşiktaş Kulübü çözümü başkanı değiştirmekte buldu. Bu esnada eski başkan Fikret Orman için tribünlerden “Fikret Orman paralar nerede?” sloganları da yükselince bu kararın alınması sürpriz olmadı. Bu soruya karşılık Fikret Orman’dan ise hamle gecikmedi: “Ben ne bileyim oğlum paralar nerede. Kasada duruyorlardı iyi bakın sanki paraları aldık da otel yaptık.” açıklamasını yapan Orman; paraların bulunması için asistanı aracılığı ile Beşiktaş Kulübüne haciz işlemi başlattı.

Bu gelişme sonrasında adeta California kasırgalarına tutulmuşçasına bir havaya bürünen Beşiktaş Kulübü tepkisini “Yok artık be kardeşim” diyerek dile getirdi. Yöneticilerin yaptıkları açıklamalarda ortak bir görüş ortaya çıktı: “Hayır anlamıyoruz neyin haciz isteğidir bu. Tamam kardeşim güzel işler yaptın yapmadın demiyoruz da ekmeğini de yedin sen bunun. 100 milyon Euro’ya yakın futbolcu satışı yaptık bu paraları kasanın içinde kaybetmiş olamayız değil mi ama? Bana diyorlar ki yönetici beyciğim senin kasanda milyon dolarların var, ya benim canım geçen gün forvet istedi alamadım ben ya affedersiniz ama başlarım böyle milyon dolarlara ben.” diyen yöneticiler kulübün yastıklarının altında paraları aramaya başladılar.

Paralar Dümdüz Gitti?

Bu süre zarfında borçların azalmaması ve aksine artması ise şaşkınlık konusu yaratmış durumda: “Bu nasıl oluyor anlamıyorum. 5-6 yıl öncesine kadar daha az gelirimiz vardı şimdi bunu arttırdık ama borçlarda arttı. Ne kadar çok kazanırsak o kadar çok borçlanmaya başladık. Hayatımda böyle bir şey görmedim ben şu son bir iki yılda bu hızda yükselen iki şey var. Biri döviz biri Beşiktaş’ın borcu! Bu durumu durdurabilecek bir savunma ağımız da yok üstelik. Onun için buradan Beşiktaş taraftarı iş adamlarına seslenmek istiyorum: “Allah’ını seven defansa gelsin!” 

Author

Admin

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı