Ego’nun Yakıştığı İsim: Zlatan İbrahimovic

Ego’nun Yakıştığı İsim: Zlatan İbrahimovic

Kendisini futbol Tanrı’sı olarak nitelendiren ve bunu yaparken antipatik olmayan tek isim olabilir İbrahimovic. Rakiplerine okuduğu meydan yetmedi “Dare to Zlatan” diye çıktı insanların karşısına. Sahada kendine dokunan rakiplere “El kol yapma aslanım uçan tekmeyle karşılarım” diyen koca yürekli Zlatan; tekmesinden rövaşatasına, uçan sırtından dönen ensesine attığı bütün gollerle futbol severlere şok üstüne şok yaşatıyor.

Zlatan İbrahimovic

Daha küçücük bir çocukken mahalle aralarında başladığı futboluna karate eğitimini ekleyip yeşil sahalara kara kuşak bir futbolcu olarak adım attı. Ajax forması giyerken rakip savunmadaki her bir oyuncuyu iki kez çalımlayıp attığı gol ile “Yok Ömer Hayyaamm” sesleri yükselti ve bu tarz goller benden sorulur dedi. Futbolun sadece futbol olmadığını binlerce kez kanıtlayan Zlatan kıyaslandığı ya da kendisinden önde oldukları söylenen yıldızlarla alakalı “Beyler tatava yapmayın normal golü herkes atar madem yıldızsın gel teke tek atalım” diyerek her zaman mücadeleye hazır olduğunu göstermiştir.

Messi ile alakalı bir röportajda “Benden iyi olabilir ama hala üstte olan raflardan eşya alabilmek için sandalyeye ihtiyacı var” demiş ve eklemiştir: “Boyu değil işlevi önemli sözüne inanmam boyu da önemli” kısmına dikkat çekmiştir.

Bir Şampiyonlar Ligi maçı öncesinden spikerin kendisine “Zor bir maç olacak tehlikeli bir rakiple oynayacaksınız peki siz kendinizi tehlikede hissediyor musunuz?” soruna “Gülüm I am not in danger, I am danger” demiş ve mikrofonu yere atarak röportajı bitirmiştir.

Nasıl Olabilir?

Attığı hemen her gol fizik kuralları ile çatışan, göz yanılması hissi yaşatan, insanda sevgi dolu küfürlerle tepki verme heyecanı oluşturan Zlatan bu konuyu şöyle açıklıyor: “Hayatım boyunca çok çabaladım, çok mücadele ettim. Her zaman çelimsiz ve sıska bir insandım ve bundan kurtulabilmek için karateye başladım. Sınıfımdaki çocuklardan birisi “Senden bir şey olmaz seni cebimden çıkartırım her branşta gerimdesin.” diyince hırslandım ve gözlerim döndü. Daha sonra çocuğun futbola başladığını öğrendim ona dersini vermek için bende başladım. İdmanlar yetmedi sonrasında çalıştım. Günün sonunda birbirimize rakip olduk. Maç bittiğinde ben gövde gösterisi yaparken o formamı istiyordu. Formamı vermedim ve ekledim: “Formamı alabilmek için hak etmen lazım senin ne sporculuğun ne karakterin buna yetmez git parkta oyna ufaklık.” dedim.

“Yıllar sonra karşılaştık. Evlenmiş ve çocukları olmuş. Eğer beni bu kadar hırslandırmasaydı belki onun yerinde ben olabilirdim. Oysa şu an milyon dolarlarım, arabalarım, takıldığım bir sürü kadın ve kendime sahibim. Kısacası Zlatan olmanın keyfini sürüyorum. Bunun için hem o çocuğu hem Tanrı’ya teşekkürlerimi iletiyorum.”

“Beyler, bayanlar, Ronaldo, Messi; Zlatan Out!”

Author

Admin

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı