Elle Oynama Pozisyonu İçin MHK: "VAR Protokolünü Yazandan Allah Razı Olsun, Kuralları Kafamıza Göre Esnetebiliyoruz"

Elle Oynama Pozisyonu İçin MHK: "VAR Protokolünü Yazandan Allah Razı Olsun, Kuralları Kafamıza Göre Esnetebiliyoruz"

Beşiktaş'ın deplasmanda Erzurumspor'u 4-2 yendiği maçın ardından VAR protokolü günün en çok konuşulan konusu oldu. Maçın 66. dakikasında Ghezzal'ın attığı gol öncesinde topun Cenk Tosun'un eline gelmesi ve golün iptal edilmemesi hakemleri dahi ikiye böldü. Ahmet Çakar "Boru gibi el" derken, Erman Toroğlu "Cenk adeta valeybol oynuyor" diyerek görüşlerini dile getirdi.

VAR Protokolü ne diyor?

Konunun uzmanları eski hakemler sanki kendi zamanlarında VAR varmış gibi pozisyonları değerlendirmeye devam ediyor. VAR protokolünde yazılanları Türkçe'ye çevirip anlamamız için kırk takla atıyorlar fakat kurallar o kadar keyfe keder yazılmış ki, nereye çeksen oraya gidiyor. Bu yüzden MHK konuyla ilgili "Golü verdik kardeşim VAR protokolünde böyle yazıyormuş gibi yazılmış. Okuyan, anlayan, aksini kanıtlayan gelsin bize de öğretsin" diyor.

Hakeme mi, VAR'a mı, AVAR'a mı?

VAR geldiğinden beri hakemlerin üzerindeki sorumluluk da giderek artıyor. Hakeme şikayet edecek takımlar önce orta hakeme, sonra yan hakeme, sonra 4. hakeme, sonra VAR hakemine, sonra AVAR'a şikayette bulunuyor. Kabağın kime patlayacağı ise tam bi muamma. Cüneyt Çakır'ın VAR geldikten sonra "Ben böyle maçları var ya 65 yaşına kadar yönetirim ha. Koşmaya gerek yok zaten bir şey olursa VAR'dan dönüyor, onlar da yanlış karar verse VAR protokolünden istediğimiz gibi kuralları evirip çeviriyoruz. Enayi miyim erkenden emekli olayım" dediği söylentiler arasında.

(Cenk Tosun'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz)

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı