Fenerbahçe Socar mı?

Fenerbahçe Socar mı?

Ali Koç’un başkan olması ile birlikte maddi anlamda olumlu gelişmeler yaşayan ve bu anlamda az da olsa derin nefes alan Fenerbahçe kulübü yeni bir sponsorluk anlaşması ile rakiplerine karşı sadece maddi değil manevi anlamda da üstünlük kurma çabasında: Socar! Azerbaycan’ın petrol firması olan Socar Fenerbahçe’ye isim sponsoru olmayı planlıyor. Bu gerçekleşirse Fenerbahçe’nin alacağı her galibiyetin manşeti otomatikman atılmış olacak: Fenerbahçe Socar!

Sponsorluk mu Gözdağı mı?

Fenerbahçe’ye maddi anlamda büyük bir rahatlık sağlayacak olan Socar Grubu bununla birlikte Fenerbahçe taraftarına büyük bir koz vermiş olacak. Etrafta Fenerbahçe Socar diye dolanan milyonları görebilmek çok da zor değil. Bununla birlikte basına karşı da bir avantaj sağlayacak Fenerbahçe, ülkedeki hemen her televizyonda “Fenerbahçe Socar” sloganını söyletmiş olacak.

Bu konu ile alakalı olarak açıklama yapan başkan Ali Koç: “Futbolun sadece futbol olmadığını biliyoruz. Biz istedik ki olay sadece parada kalmasın ve ismimiz rakiplerimiz için ürkütücü bir hal alsın. Zaten kulüp simgesi olarak kanaryayı seçerek 1-0 geri de başladığımız ligde “Fenerbahçe Socar” olarak öne geçmeyi planlıyoruz. Bunun dışında değinmek istediğim bir konu tabi ki maddi kısmı. Adamlar öyle bir para veriyor ki düşünün ben bile daha önce böyle bir miktarı bir arada göremedim.”

Son olarak Fenerbahçe Kulübüne yeni bir slogan bulduklarını açıklayan başkan Koç rakiplerine gözdağı vermekten geri durmadı: “Unutmayın Kanarya uçar Fenerbahçe Socar!”

Rakipler Durumdan Hoşnut Değil!

Bu durum karşısında şoka uğrayan Fenerbahçe’nin rakipleri ise bir an önce benzer bir hamle ile cevap vermeyi planlıyorlar. Türkçe’nin esnekliğinden faydalanmak isteyen diğer kulüpler de tüm eforlarını sponsor olacak yeni markaları bulmak için kullanmaya başladılar. Yapılan açıklamalarda: “Socar da Socar! Bu nedir kardeşim sanki tek sponsorluk alan kendileri dillere pelesenk ettiler markayı. Anladık en güzel sponsor sizde tamam en havalı isim oldunuz anladık ama unutmayın iktidarsız sorunu yaşayanlar ek ürün kullanır. Socar’sız yapamayanlar burada tatava yapmasın!” dendi.

Author

Admin

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı