Fransa'da Şampiyon Olunca Yerlere Göklere Çıkarılamayan Burak Yılmaz: "Valla Canım Ülkemde İyi Gün Dostu Çok Olur"

Fransa'da Şampiyon Olunca Yerlere Göklere Çıkarılamayan Burak Yılmaz: "Valla Canım Ülkemde İyi Gün Dostu Çok Olur"

Fransa'daki ilk senesinde Lille formasıyla PSG'nin önünde şampiyonluk kutlayan Burak Yılmaz tarihe geçti. 36 yaşındaki futbolcu maçın ardında Türk bayrağıyla sahada dolaşırken gözyaşlarını tutamadı. Telefonda görüşme yaparken annesine "Canım anam bak, gördün mü? Gurbetteyken değerli olduk. Beni teneke bağlayıp gönderdikleri zamanları ne çabuk unuttular" dediği kameralara yansıdı.

"Beşiktaş'ta top toplayıcı yapacaklardı"

Tigana döneminde Beşiktaş'a geldiğinde sağ kanat oynayan Burak Yılmaz, ilk sene gösterdiği performansın ardından top toplayıcı olarak oynatılmaya karar verilmişti. Beşiktaş'tan apar topar takasla Manisa'ya giden Burak, daha sonra Fenerbahçe'nin yolunu tutmuş fakat istediğini elde edememişti. O günleri anlatan Burak, "O zamanlar senden futbolcu olmaz diyorlardı, top toplayıcılık görevi vermişlerdi. Az kalsın olacaktım güzel işti" dedi.

"Kör ölür badem gözlü olur, kel ölür sırma saçlı olur"

Kariyerinde 2 kez gol kralı olan ve 12 kez kupa sevinci yaşayan Burak Yılmaz, "Trabzon'da gol kralı oldum yetmedi Galatasaray'da bir daha oldum. Beni zorla Çin'e transfer ettirdiler. Bana bu adam futbolcu değil 5 milyon transfer teklifi gelmiş paket yapıp gönderin dediler. Orada da golleri sıraladım, orası Çin ligi adamların boyları kısa dediler. Daha sonra Beşiktaş'a geri döndüm yine aynı laflar. 35 yaşında Fransa'da şampiyon olana kadar ben futbolcu bile değildim. Eskiden futbolcu değildim şimdi herkes Kral Burak diyor. Kör ölür badem gözlü olur derler. Ben Türkiye'de olsaydım çok ofsayta kalıyor derlerdi, şimdi Fransa'dayım diye 'Bizim çocuklar' olduk. Kötü günde yanımda olmayan herkese teşekkür ederim. Bu sizin eseriniz" dedi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı