Futbol Dünyası Baraj Arkasına Yatma Rezilliğini Uygulayan İlk Teknik Direktörü Merak Ediyor: "Herkes Ronaldinho mu Hocam?"

Futbol Dünyası Baraj Arkasına Yatma Rezilliğini Uygulayan İlk Teknik Direktörü Merak Ediyor: "Herkes Ronaldinho mu Hocam?"

Futbol sahalarının en komik sahnelerinden birisi frikik çekilirken ortaya çıkıyor. Baraj kurulurken, barajın hemen arkasına yatan oyuncunun ne işe yaradığı ise tüm seyirciler tarafından merak ediliyor. Barajın arkasında iki seksen uzanan bir futbolcu, es kaza belki alttan vurulan topu engellemek için yatıyor. Bu taktiğin neye yaradığı ise tam bir muamma.

"O kadar yetenekli olsam 1. Lig'de işim ne?"

Antrenmanlarda futbolcularına barajın nasıl kurulacağını gösteren teknik direktörlerin hayal dünyasında yaşadıkları gözlemleniyor. Bir kez Ronaldinho baraj altından gol atmıştı. Spor Toto 1. Lig'de bile teknik direktörler barajın arkasına bir futbolcunun sere serpe uzanmasını istiyor. Ama akıllarda tek soru var: "Baraj altından frikik kullanacak yetenekteki oyuncunun Spor Toto 1. Lig'de ne işi var?"

"Ayıp olmasın diye bir kez yerden vurun ya"

Hatayspor - Göztepe maçında vurulan serbest vuruşunda da yine böyle bir pozisyon oldu. Frikik kullanan Hatayspor teknik direktör Ömer Erdoğan oyuncularından frikiği barajın altından vurdurmak istedi. "Bari bir kez vurun da millet kendisini enayi gibi hissetmesin" diye bağıran başarılı teknik direktörün sitemi yürekleri dağladı.

Teknik direktörlerin sezon sonunda bu saçmalığa bir son vermesi için bir araya gelmesi bekleniyor. Baraj arkasına oyuncu yatırma sevdasını çıkartan ilk hocanın kim olduğunu bulup topluca bir kınama yazısı yazmaları bekleniyor.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı