Futbolculara "Haysiyet ve Şereflerini Hatırlamaları Gerekiyor" Diyen Mustafa Cengiz : "Arkadaşlar Oruç Başıma Vurmuş"

Futbolculara "Haysiyet ve Şereflerini Hatırlamaları Gerekiyor" Diyen Mustafa Cengiz : "Arkadaşlar Oruç Başıma Vurmuş"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, hakem hatalarıyla alakalı kameralara konuştu. MHK'yı daha adil olmaya çağıran Cengiz, Serdar Tatlı'yı da istifaya çağırdı. Hakemleri eleştirirken kendi takımını da eleştirmekten geri kalmayan Galatasaray Başkanı oldukça sert ifadelerle futbolcuları hedef aldı.

"Galatasaray'ın ayağa kalkması gerekiyor. Özellikle futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerekiyor. Yedlin sakatlandığında en az 10 futbolcumuz itiraz etmeliydi. Orada ölümüne mücadele etmesi gerekir. Kırmızı kart verse de bir yere kadar olabilir. Bunu neden futbolcularımız yapmıyor? Soruyorum. İpinde değil adamın. Profesyonelce görüyor. Ben öyle görüyorum. Ben bu kadar derine giremem. Türk futbolcular nerede?" dedi.

"İpinde değil demedim, şeyinde demek istedim"

"İpinde değil adamın" ifadesinin çarpıtıldığını söyleyen Cengiz, "Ben adamın o an ipinde değil dedim yanlış anlaşılmışım galiba. Şeyinde değil demek istedim. Yani şeyinde işte adını sen getir. Şeyinde olmayınca böyle oluyor. Yoksa ipinde diyecek değiliz" diyerek kafaları karıştırdı.

Oruç tuttuğu için yorgun olduğu gözlemlenen başkanın dilinin sürçtüğü ve bu sebeple böyle ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Hiçbir sağlıklı insanın kendi futbolcularına haysiyet ve şeref imalı sözcükler kullanmaması gerektiğini hatırlayan Cengiz, "Arkadaşlar, oruç başıma vurmuş. Ben ne söylediğimi bilmiyorum ki" diyerek yüreklere su serpti.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı