Gelenek Bozulmadı!

Gelenek Bozulmadı!

Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynanan yılın son derbisinden gelenek yine bozulmadı. Kadıköy’e yüksekten uçarak giden kartal kanatları kırılmış gagası törpülenmiş olarak geri döndü. Doğa’da kartalın kanaryaya olan üstünlüğüne yeter artık bitsin hayvansal farklılıklar diyerek karşı gelen Sarı-Lacivertliler kanaryanın da kartala diş geçirebileceğini göstererek doğadaki hiyerarşiye karşı geldi.

Fenerbahçe +1

Yıllardır Kadıköy’de büyük maç kaybetmeyen Fenerbahçe bu geleneği bozmadı ve içeride büyük maç kaybetmeme geleneğini devam ettirdi. Maç sonunda açıklama yapan yöneticiler ortak noktada birleşti ve rakiplerine “ Her sene masraf edip gelmeyin boşuna. Onun yerinde ortak noktada buluşup yemek yiyelim zaten geldiğinizde bir şey değişmiyor siz bize 3 puanı verin gidin. Bir de sürekli olarak yok Kanarya’dan simge mi olur diyorlar. Neden olmasın? Beşiktaş’ın Kartal’dı da ne oldu biz kazandık. Arkadaşlar boyu değil işlevi önemli olan.” mesajını verdiler.

Yapılan açıklamalarda galibiyetin sırrı ise açıklandı: “Burası bizim stadımız değil adeta kalemiz. Giren sağ salim çıkamıyor. Değişen yedikleri gol sayıları oluyor. Özellikle her derbide performansı ile ön plana çıkan Fahir Baba performansını her geçen gün daha da arttırarak göz dolduruyor. Tarihimiz boyunca yaptığımız en iyi transfer kendisi ve uzun yıllar daha bizimle olacak.”

Öte taraftan hakemle ilgili de bazı noktalara değinen yöneticiler:” Buraya gelen hakemlere bazı pozisyonları es geçmeleri yönünde anlayış göstermelerini rica ediyoruz. Sonuçta binlerce taraftarımız galibiyet görmeye geliyor mutlu olmasınlar mı? Neymiş Vida’ya penaltı yapılmış ama verilmemiş. Yok öyle bir şey olsa VAR diye bir şey var. Biraz vücut çalış her itildiğinde düşme güzel kardeşim.”

Beşiktaş Mutsuz, Kartal’ın Kanatları Kırık!

Kadıköy’de yine mağlup olan ve Koray’ın yıllar önce attığı gol dışında galibiyet golü göremeyen Kara Kartal yenilginin faturasına hakemi de dahil etmekten geri kalmadı. Yapılan açıklamada:” Ya kardeşim her sene korsan bandı takip geliyorsunuz buraya. Sonra da Kadıköy’den çıkılmaz. Çıkılmaz tabi nasıl çıkılsın dayak yemekten maça odaklanamıyoruz. Oyuncumuz düşüyor VAR yok, oyuncumuz çekiliyor VAR yok, o oluyor bu oluyor VAR yok. Madem böyle olacak adını YOK diye çevirelim açılımı da “Yine Ortalık Karışık” olsun.” Dediler.

Teknik Direktör Abdullah Avcı ise açıklamasında:” Böyle bir şey olabilir mi? “Avcı” olarak geldik buraya sürekli avlanıyoruz bu ne kardeşim. Hakeme söyleyecek çok sözüm var ama konuşsam haftaya canımız daha çok yanacak çivi çiviyi söker mentalitesi ile yürüyor işler. Futbolcularıma da buradan saygımı iletmek istiyorum. Hepsi sağ olsun yine tüm ruhsuzlukları ile sahadaydılar. Sanki konsolda arkadaşlarınla maç yapıyorsun. Oldu olacak kaybeden yemek ısmarlasın. Avrupa’ya gidiyorsun yeniliyorsun, Erzincan geliyor yeniyor, Malatya geliyor yeniyor. Artık kazanmak için kuzenlerin halı saha maçına götüreceğim takımı galibiyet nasıl bir şey hatırlasınlar.” diye sitem etti.

Author

Admin

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı