Her Fırsatta İspanya'da Oynadığını Belirten Nihat Kahveci "İspanya'da Oynamıştım Biliyor musunuz?" Kitabını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Her Fırsatta İspanya'da Oynadığını Belirten Nihat Kahveci "İspanya'da Oynamıştım Biliyor musunuz?" Kitabını Çıkarmaya Hazırlanıyor

Televizyonların sevilen ismi, Çek Cumhuriyeti'nin Fatihi Nihat Kahveci yaptığı yorumlarla seyircinin beğenisini toplamaya devam ediyor. Futbol bilgisiyle meslektaşlarını adeta cebinden çıkartan eski futbolcu Real Sociedad macerasını bilmeyen yeni nesiller için her programında hatırlatmalar yapıyor. Arada sırada yaptığı İspanyolca esprilere tek başına gülse de seyirciler tarafından oldukça seviliyor.

"Biz İspanya'da böyle sorular sormazdık mesela, nasıl olduğumuz belliydi"

Moderatörün yönelttiği "Nasılsın Nihat Kahveci? İyisiniz inşallah" sorusu üzerine yükselen Nihat Kahveci hepimizin kulağına küpe olacak nitelikte bir cevap verdi.

"Biz İspanya'dayken böyle bir soruya muhattap olmazdık biliyor musun? Çünkü herkes ruh halimizin nasıl olduğunu bilirdi. Bomba gibiydik. Kovacevic ile al-ver yapardık. Gol krallığı yarışındaydım biliyor musun? Sakat sakat oynamaya devam ettim. Eeee forma aslanın ağzında değil midesindeydi. Şimdiki gençlere bakıyorum hepsi "lakayıt" davranışlar, tavırlar sergiliyor. Yakışmıyor yani. Ben küçükken Mecidiyeköy'den Fulya koşundan aşağıya doğru yürüyordum antrenmandan önce, adalelerim taş gibi oluyordu. Üç büyükler... Trabzonspor, Bursaspor, Başakşehir... Bunlar önemli kulüpler.

Şimdi bi frikik oluyor baraj yamuk yumuk. Ben topun başına geçtiğimde Roberto Carloslar, Zidanelar, Luis Figolar, David Beckhamlar, Helguaralar, Raullar, Casillaslar, Gutiler hepsi "hazır ol"da beklerdi. O zamanlar tabi keyfimiz yerindeydi. Hava toplarında Kovacevic indirir ben yapıştırırdım 90'a. Allah vergisi bir yetenek işte. Yani anlayacağın çok şükür iyiyiz, hamdolsun ama İspanya da bambaşkaydı bee... Orada iyi olmak herkese nasip olacak bir şey değil anlıyor musun?" diyerek sitem etti.

Nihat Kahveci bilmeyenler için yeni kitap müjdesi verdi. "İspanya'da oynamıştım biliyor musunuz?" kitabını çok kısa sürede piyasaya sürüp gençlere örnek olmaya devam edeceğini belirtti.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı