İki Gündür Ağzını Bıçak Açmayan Galatasaraylı Efe Sayik(24) Konuştu: "Ne Futbolu Abi, Barbar Sporundan Ne Zevk Alıyorsunuz?"

İki Gündür Ağzını Bıçak Açmayan Galatasaraylı Efe Sayik(24) Konuştu: "Ne Futbolu Abi, Barbar Sporundan Ne Zevk Alıyorsunuz?"

Rizespor yenilgisinden sonra ilk olarak WhatsApp'ı çökerten Galatasaray taraftarı son günlerde çok daha az konuşuyor. Sosyal medya hesaplarında günde 5-10 kez Galatasaray paylaşımda bulunan taraftarlar artık müzik, resim, heykelcilik, hobi bahçeciliği konuları hakkında fikirlerini dile getiriyorlar. Şampiyonluk yarışından umut kesilince bir aydınlanma yaşayan Efe Sayik(24) ise kendisini felsefeye adamış gibi görünüyor.

"Zamanında demişler, futbol toplumların afyonudur abi"

Muhabirimize konuşan Efe Sayik, son günlerde geçirdiği değişimi tüm çıplaklığıyla anlattı. "Karl Marx ne demiş abi? Para para para dememiş mi? Napolyon ne demiş? Futbol toplumların afyonudur abi. Bizi böyle bitirdiler. Ne para var elimizde ne mutluluk. Soruyorum sana Galatasaray gol atınca evime ekmek mi gönderiyor? 22 adam bir topun peşinde koşuyor biz de onu izliyoruz. Yerde yatıyorlar, debeleniyorlar. Hepsi de erkek. Yani kuğu balesi izliyorum artık. O barbarları izleyeceğime flarmoni orkestrası izliyorum abi" dedi.

"Halı sahalar yerine tiyatrolar açılsın"

Yıllardır Galatasaray paylaşımları yapan Efe'nin yetkililerden de istediği bir şey var. "Halı sahalar yerine tiyatrolar açılsın, bu gençler, ben birazcık kültürlenelim. Dünyaya bir kere geliyoruz ya. Ne Fenerbahçe'si ne Beşiktaş'ı? Derbide birbirlerine döner bıçaklarıyla girseler keşke ama beni ilgilendirmez abi. Lütfen bu illetten çocuklarımızı uzak tutalım. Bakın benim sesim tezahürat yapmaktan kısık geliyor. Ömrümüzü bu yola adadık abi" derken gözleri dolan Efe, röportajı yarıda kesmemizi istedi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı