Mauro Icardi'nin Gidişini Unutamayan Inter, Yeni Logosunu Eski Kaptanına İthaf Etti

Mauro Icardi'nin Gidişini Unutamayan Inter, Yeni Logosunu Eski Kaptanına İthaf Etti

Inter'in Çinli sahibi Steven Zhang, verdiği kararla birlikte Inter takımının logosunu değiştirdi. Geçtiğimiz senelerde Juventus'un da yaptığı bu değişiklik ön yargıyla karşılansa da beğeni toplamıştı. Inter'in yeni logo tasarımı ise kafalarda soru işaretlerine sebep oldu. Çinli patron Steven Zhang, eski futbolcuları Mauro Icardi'nin anısına bu logoyu değiştirdiğini ifade etti.

"Inter seksi bir kulüp, Icardi bizim sembolümüzdür"

Yeni logo için epey düşündükten sonra bu kararı verdiğini açıklayan steven zhang şunları söyledi: "Biliyorsunuz Mauro Icardi, Paris'e gitmeden önce bizim kaptanlığımızı yapıyordu. Eşiyle tanışmaları da bu ülkede oldu. Biz futbola sadece futbol gözüyle bakmıyoruz. Inter seksi bir kulüp. İsmimizi taşıyan insanlar da öyle olmalı. Mauro Icardi eski takım arkadaşının eşiyle evlendi mesela. Biz kulübümüzün hem saha içinde hem de saha dışında konuşulmasını istiyoruz. Bu logo gençlere hedefimizi göstermek için bir araç" ifadelerini kullandı.

"Çinliyiz diye minimal tasarım beklenmesi çok ayıp"

Yeni tasarımın oldukça karmaşık olduğuna dair görüşlere katılmayan Çinli iş insanı, "Neden böyle bir şey yapalım ki, boyumuz kısa diye minimal tasarım mı yapacağız illa? Bu tasarımı yaparken öyle minimal olmamasına bizzat özen gösterdim. Logodaki çubuklar var ya... Neyse gerisini söylemeyeyim" diyerek kafalardaki soru işaretlerini giderdi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı