MHK'dan Yüreklere Su Serpecek Halil Umut Meler Açıklaması: "1 Nisan Canım, O Kadar da Kötü Yönetecek Değiliz"

MHK'dan Yüreklere Su Serpecek Halil Umut Meler Açıklaması: "1 Nisan Canım, O Kadar da Kötü Yönetecek Değiliz"

Süper Lig'in 32. haftasında Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek Beşiktaş'ta hakem atamasına itirazlar sürerken, konuya ilişkin yüreklere su serpecek açıklama geldi. Sergen Yalçın, Halil Umut Meler için geçtiğimiz hafta "Hakem arkadaştan hiç memnun değiliz, inşallah bir daha kendisini Beşiktaş maçlarında görmek istemiyoruz" demişti.

Beşiktaş yönetimi ise maça atanan Halil Umut Meler için MHK'ya bir mesaj göndererek "Tarihte eşi benzeri görülmemiş şekilde üst üste ikinci kez Süper Lig maçımıza hangi saiklerle atadığını merak ediyoruz. Umuyoruz ki, bu atamanın makul bir açıklaması vardır" ifadelerini kullanmıştı

Serdar Tatlı: "Size de şaka yapılmıyor"

Yapılan bu bariz hatalı hakem ataması hakkında yönetilen sorulara Serdar Tatlı'dan açıklama geldi.

"Arkadaşlar 1 nisan öncesi bir şaka yapalım dedik. Yani biz bilmiyor muyuz sanıyorsunuz aynı hakemin iki gün üst üste atanmayacağını. Bu kadar da saflık olmaz canım. Şaka yapalım dedik hemen ciddiye aldınız. Merkez Hakem Kurulu bu ülkede işi sorgulanacak son kurumdur. Bizim yaptığımız kadar işini şeffaf ve düzgün yapan bir tane daha kurum var mı gösterin bana...

Halil Umut Meler başarılı bir hakemimiz, onun üzerinden bir espri yapmaya çalıştık ama görüyoruz ki kimsenin yüzünü güldüremiyoruz. Bu kadar komiklikten sonra ben de atamanın gerçekleşmesine onay verdim. 

Bildiğiniz gibi izahı olmayan şeylerin mizahı olur, bu yüzden 1 nisan şakası yapmıştım ama bu maçı Halil Umut Meler yönetecek" dedi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı