Milli Takıma Gitmeye Hazırlanan Luyindama'ya Fatih Terim'den Öğüt: "Sakatlanırsan Asprin Verecekler, İçme Aslanım"

Milli Takıma Gitmeye Hazırlanan Luyindama'ya Fatih Terim'den Öğüt: "Sakatlanırsan Asprin Verecekler, İçme Aslanım"

Galatasaray defansının patronu Chistian Luyindama milli takıma gitmeye hazırlanıyor. En son milli takım kampında sol diz ön çapraz bağlarında kopma ve menisküsünde yırtık olan fakat Demokratik Kongo Cumhuriyeti doktorları tarafından asprinle tedavi edilmeye çalışılan başarılı stoper bu kez tedbirli. Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin milli takım çağrısını kabul eden Christian Luyindama, bu kez Fatih Terim'den aldığı öğütle kampa katılacak.

7 ay tedavi olması gerekirken "Asprin iç bir şeyin kalmaz" demişlerdi

Futbolcusunun milli takım formasını terletecek olmasından dolayı gurur duyan Fatih Terim aynı zamanda da tedirgin. Futbolcusunun geçen sene Gambiya maçında sakatlanmasının ardından "Aslan gibi adamsın, iç şu asprini ayağa kalk, yürü bir hava al kendine gelirsin" sözlerini unutamayan Terim bu kez tedbiri önceden aldı.

İlaçların prospektüsünü okuyor

Milli takıma katılacak Luyindama'yı odasına çağıran Fatih Terim oyuncusuna ilaçların prospektüsünü okudu. Soğuk alırsan Aferin, kırgınlık varsa parol al diyen başarılı teknik direktör futbolcusunu bir eczacı gibi eğitiyor. Bununla yetinmeyen Fatih Terim herhangi bir sakatlık halinde alternatif tıbbın çok yaygın olduğu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde tedavi olmadan önce kendisini saat kaç olursa olsun aramasını söyledi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı