Mustafa Cengiz Basın Toplantısında Hızını Alamadı Askerlik Anılarını Anlattı: "Tekmeyle Açtım Çavuşun Kapısını Dedim Çalıştır Helikopteri"

Mustafa Cengiz Basın Toplantısında Hızını Alamadı Askerlik Anılarını Anlattı: "Tekmeyle Açtım Çavuşun Kapısını Dedim Çalıştır Helikopteri"

Başkanlığı bırakacak olan Mustafa Cengiz giderayak tüm camiayı karıştıracak açıklamalarda bulundu. "Fatih Terim ile sözleşme yenilemezdim" diyen Mustafa Cengiz, kahvehanede askerlik anısı anlatıyormuş moduyla yaptığı basın toplantısı büyük beğeni topladı. 

"Seni tebrik ediyorum sevgili Fatih hocam. Eserinle övünebilirsin. 1 kere geçmiş olsuna gelmedin. Oğlumu aradın onun için oynayacağız dedin 8 kere yenildik'' diyen Mustafa Cengiz basın toplantısı boyunca aklına her geleni söyledi.

"Köy enstitüleri kapanmamalıydı"

Hızını alamayan Mustafa Cengiz, bir ara Albert Camus'tan örnek verdi ve daha sonra Elhamdürillah müslümanız diyerek cümlesini topladı. Ardından köy enstitüleri kapatılmasına geldi konu. Şimdi siyaset yapmadığını fakat zamanında fırtınalar estirdiğini söyledi.

"Komutan beklerken ben içtima alırdım"

Gençlik yıllarından örnek veren Mustafa Cengiz, "Ben askerdeyken de böyleydim. Lafımı sakınmazdım. Komutan baktım yoklama alamıyor içtimayı ben alırdım. Bedrin aslanı gibi adamdım. Bir gün baktım operasyon başlıyor kimsenin umrunda değil, teklemedim kapıyı. Dedim çavuş uyan anahtarı bana ver. Neden diye sordu dedim kardeşim helikopter pat pat pat" diyerek Galatasaray camiasını bombalamaya devam etti.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı