Sivas’ın Kangalı İstanbul’u Isırdı!

Sivas’ın Kangalı İstanbul’u Isırdı!

Sivasspor kısıtlı kadrosu ile şampiyonlukta favori gösterilen takımlar “Dur hele dur dur.” Dedi resmen. Bu sene ki performansı ile hem beğeni hem taktir toplayan Sivasspor er meydanında yüreğin paradan daha önemli olduğunu gösterdi. Yiğidolar rakip ayırmadan gelene tokat gidene tekme stratejisi ile ortalığı duman etti resmen.

Bizi Nasıl Durduracaklar?

Sivasspor adına işler beklenenden de iyi gidiyor. Ligin devre arası gelmişken zirve oturan ve yerinden memnun olan Sivasspor: “Soğuk bir memlekette liderlik koltuğunu ısıtmak için çok çaba harcadık. Yeni yeni ısıtmışken kimseye bırakamayız cesareti olan varsa gelip kaldırsın ama kaldırırken dikkatli olsun ellerinden patlamasın.” açıklaması ile meydan okudu.

Rıza Çalımbay önderliğinde doludizgin ilerleyen Yiğidolar ligin ilk yarısını zirvede bitirmenin tatlı şaşkınlığını yaşıyorlar. Konu ile alakalı açıklamada bulunan Sivasspor yönetimi: “Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Bir iki hafta zirvede takılır sonra orta sıralara geri dönüp kar topu oynarız diye bekliyorduk. Ama görünen o ki rakiplerimize kar topu oynatacağız. Geleni dondurduk yolladık dondurduk yolladık bu daha ne kadar devam eder bilmiyoruz, bizi nasıl durduracaklar bilmiyoruz ama freni patlamış kamyon gibi geliyoruz. Buralarda don olayı çok olur rakiplerin donup kaldığına da hep beraber şahit oluyoruz.” Açıklaması yaptı.

Diğer yandan Rıza Çalımbay’da düşüncelerini dile getirdi: “Akın akın geliyoruz. Bu sefer Boğaz’da bizi bayrağımız dalgalanacak. Futbolculuk zamanımda muz ortalarım meşhurdu. Teknik direktörlükte futbolculuğumun gerisinde kaldığımı düşünenler var ama unutmamaları lazım benim muz ortalarım meşhurdur onlar iyi bilir benim muzumu sonuna kadar gideceğiz.” Dedi.

Rakipler Şokta!

Sivasspor’un bu başırısı rakiplerinin de dona kalmasına neden oldu. Geleni gideni tokatlayan, rakiplerinin gelmişlerini geçmişlerini birbirine karıştıran Yiğidolar için yarıştaki rakipleri benzer düşüncelerde birleştiler: “Şampiyonlar Ligine gitseler Barcelona, Manchester City Sivas’a gelse neye uğradıklarını şaşırırlar. Adamlar top oynamıyor sanki Yaradan’a sığınıp Uhud Savaş’ına katılıyorlar. Böyle bir şey görmedik adamlar zaten İstanbul’un yarısına yerleşmişler bir de lige ambargo koyma derdindeler. Biri şu adamları durdursun yoksa İstanbul takımları olarak Volkan Konak’dan Elimize Verdiler parçasını dinlemekten başka şansımız kalmayacak.”

Author

Admin

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı