Taraftarlarına Karmaşık Duygular Yaşatan Harun Tekin: "Penaltıyı Bilerek Yaptırmadım Desem Yalan Olur Gibi Sanki"

Taraftarlarına Karmaşık Duygular Yaşatan Harun Tekin: "Penaltıyı Bilerek Yaptırmadım Desem Yalan Olur Gibi Sanki"

Düşme mücadelesi veren Başakşehir'e karşı 3 puanı zor da olsa almayı başaran Fenerbahçe'de günün en çok konuşulan ismi kuşkusuz Harun Tekin oldu. Rakip 10 kişi kalmışken yaptırmış olduğu amatör bir hata yüzünden 87. dakikada penaltı yaptıran penaltı canavarı Harun Tekin, gole izin vermeyerek taraftarların yüreğine su serpti. Kendisine kullanılan 22 penaltının 10.sunu kurtaran file bekçisi maç sonunda samimi açıklamalarda bulundu.

"Bana güvenmeyenleri de güvenenleri de haksız çıkarmadım"

Dakikalar 87'yi gösterdiğinde hatalı bir hamle yaparak penaltıya sebep olan Harun Tekin şöyle konuştu: "Biliyorsunuz Altay sakatlanınca herkesin içerisinde bir kuşku doğdu. Fenerbahçe'nin kalesi emin ellerde mi diyenleri haksız çıkartmamak adına penaltıyı bile isteye yaptırdım. Daha sonra ise bana güvenenenleri de haklı çıkarmak için kurtardım. 22. penaltıydı bu 10.sunu kurtarmış oldum. Başka türlü kendimi ispat edeceğim olayım yok. Buna da şükür" dedi.

Mor ve Ötesi Solisti gibi

Maçın ardından kalecisini öven teknik direktör Emre Belözoğlu, "Bu akşam Harun Tekin bize tüm duyguları yaşattı. Aynen Mor ve Ötesi solisti Harun Tekin kardeşimiz gibi. Bir ağlattı bir güldürdü sağ olsun. Kendisini de anlıyorum, penaltı kurtarmaktan başka pek bir numarası yok. O yüzden yapsın şovunu kral" diyerek oyuncusuna teşekkür etti.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı