Trabzonlu Marek Hamsik: "Büyük Dedem Hamsi Derken Nüfus Müdürü Hamsik Anlamış"

Trabzonlu Marek Hamsik: "Büyük Dedem Hamsi Derken Nüfus Müdürü Hamsik Anlamış"

Napoli'nin bayrak adamı olmasına ramak kala Çin ekiplerinden DL Yifang kulübüne transfer olarak milyonlarca hayranını mutsuz eden Marek Hamsik, bu sezonki yapacağı sürprizle taraftarlarını memnun edeceğe benziyor. İsmi Trabzonspor ile anılan Slovak yıldız, Bruno Peres ve Gervinho transferleri sonrasında bordo mavili formayı giymek için gün sayıyor.

"Slovakız ama aslımız Trabzonlu"

Kamilspor muhabirlerinden Kamil Blik'in uzun uğraşları sonucunda Marek Hamsik'in annesine ulaştı. Anne Hamsik transfer görüşmeleri için şunları söyledi: "Oğlum Çin'e gittiğinde çok üzüldüm. Ne yer ne içer görüyorsunuz türlü bela geliyor o taraflardan. En sonunda oğlum doğru yolu buldu ve Avrupa'ya dönmeye karar verdi. Telefonla konuşurken 'Bize her yer Trabzon anne, Allahın dediği olur' dedi. Ben de soyadımızdan bile Trabzonlu olduğumuz belli oğlum. Merak etme inşallah güzel günler yakındır" diyerek samimi açıklamalarda bulundu.

"Büyük dedem hamsi derken nüfus müdürü Hamsik anlamış"

Büyük dedelerinden bahseden Hamsik: "Buraya ilk gelen dedelerim soyadı kanunundan yararlanmak için başvuruyorlar. Bratislava'daki nüfus memuru Türkçe bilmediği için hamsi sözünü hamsik anlamış. O günden beri de değiştiremedik, üşendi herkes. Gördüğünüz gibi aslımız hamsidir. Genlerinden gelen inatçılık ve asilikle bunca senedir herkes tarafından seviliyorum. İnşallah yakın zamanda imzaları atacağız" dedi.

Author

Kamil Blik

tabela internetten para kazanma yazılım şirketleri sosyal medya ajansı